معرفی

امور خطوط شرکت منیران قدیمی ترین و با سابقه ترین بخش فنی و مهندسی شرکت منیران می باشد . این قسمت همچنین با اجرای حدود ........ کیلومتر خط انتقال در اقصی نقاط کشور یکی از با تجربه ترین تیمهای طراحی خطوط ایران را در اختیار دارد .
این امور با در اختیار داشتن منابع گسترده ازجمله ، کادر فنی مجرب و با سابقه ، توان نرم افزاری و سخت افزاری بالا ، با استفاده از جدیدترین مطالعات و استانداردهای روز دنیا، با تیکه بر تجارب دو دهه فعالیت ، انجام کلیه مراحل خدمات مهندسی و مشاوره ، طراحی پایه، طراحی تفصیلی ، نظارت عالیه و کارگاهی بسیاری از پروژه های کشور را بر عهده داشته است .
اختیار داشتن گروه های کارآزموده تخصصی و اجرایی ، انجام کامل خدمات مورد نیاز کارفرمایان مختلف مانند وزارت نیرو، شرکت نفت و گاز ، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، صنایع دولتی و خصوصی متفاوت ، را میسر نموده است . تسلط همکاران این امور بر نرم افزارهای طراحی خطوط و نر افزارهای تحلیل برجهای لتیس و تلسکوپی موجب در اختیار داشتن امکان طراحی سطح چهار شده است . همچنین ، با توجه به استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود ، طراحی سه بعدی با پارامترهای واقعی در PLS-CADD بهترین روش طراحی انشعابات را در اختیار این گروه قرار داده است

زمینه فعالیت

ارائه خدمات مهندسی و مشاوره خطوط انتقال شامل موارد ذیل را در سطوح ولتاژی مختلف:

- مسیریابی
- نقشه برداری و اسپاتینگ توسط نرم افزار PLS-CADD
- برگزاری مناقصه و عقد قرارداد
- تطبیق طرح تجهیزات با مشخصات فنی
- نظارت عالیه و کارگاهی

ارائه خدمات مهندسی و مشاوره برای تونلهای انرژی و خطوط کابلی شامل موارد ذیل :

- طراحی تجهیزات
- طراحی ساختمانی و نقشه برداری
- برگزاری مناقصه و عقد قرارداد
- نظارت کارگاهی و عالیه

پروژه های شاخص

- خطوط 63 ، 132 ، 230 و 400 كيلوولت در استان‌هاي خراسان ، تهران ، سمنان ، زنجان ، يزد ، كرمان ، هرمزگان ، سيستان و بلوچستان ، بوشهر ، فارس و خوزستان .

- شبكه انتقال نيروي برق اختصاصي طرح آبرساني از سد دوستي به مشهد .

- خط 132 كيلوولت طبس – عشق‌آباد با برج‌هاي مهاري .

- خطوط 63 تا 400 كيلوولت 2 مداره و 4 مداره با برج‌هاي تلسكوپي .

- خطوط كابلي 63 و 132 كيلوولت در كانالها و تونلهاي زيرزميني .

- خطوط 400 كيلوولت با روشهاي تأمين مالي

 پروژه ها

لیست پروژه های خاتمه یافته