چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی

کاهش 2.24 درصدی رشد پیک مصرف برق در تابستان 97

"همایون حائری" صبح امروز (سه‌شنبه) یکم آبان ماه در جمع مدیران‌ عامل صنعت برق کشور، به‌ کارگیری شیوه‌های مختلف مدیریتی و علمی را نتیجه عبور موفق از تابستان سال 97 عنوان کرد و افزود : پیک مصرف برق تابستان امسال 2.98 درصد نسبت به تابستان 96 افزایش داشت، در حالی‌ که این افزایش در تابستان 96 نسبت به سال قبل از آن 5.22 درصد بوده است.
وی ادامه داد : این در حالی است که رشد مصرف انرژی در 7 ماه اول امسال نسبت به سال گذشته 1.91 درصد بوده و همین شاخص در 7 ماهه سال 96 نسبت به سال 95 حدود 7.35 درصد افزایش یافته بود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، فرکانس را مهم‌ترین عامل کیفیت شبکه برق دانست و افزود : در بازه زمانی بسیار گرم تابستان امسال با وجود افزایش مصرف برق و کاهش تولید به ویژه در نیروگاه‌های برق‌ آبی، فرکانس شبکه در وضعیت نرمال و مطلوب قرار داشت.
حائری از صنعت برق استان خوزستان به عنوان یک نمونه موفق در زمینه مدیریت پیک نام برد و گفت : پیش‌ بینی‌ها بر این بود که پیک مصرف برق تابستان 97 در استان خوزستان به 8 هزار و 631 مگاوات برسد، اما با هماهنگی ایجاد شده بین صنعت برق، استاندار و دیگر نهادها و دستگاه‌های استانی، اوج بار مصرفی این استان با 700 مگاوات کاهش به حدود 7 هزار و 917 مگاوات رسید.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، اجرای برنامه‌ها بدون وقفه، منظم، با سرعت بالا و هماهنگ و طرح تغییر آرایش نهادی در استان‌ها را از برنامه‌های کلیدی بخش برق در سال 1398 عنوان کرد و افزود : استقرار واحد بینش رفتاری در بخش برق با همکاری دانشگاه، موسسات پژوهشی و نهادهای مدنی و ظرفیت‌ سازی و فضا سازی برای حرکت از فضای بهبود به فضای تغییر آرایش، اهم برنامه‌های کلیدی بخش برق در سال 98 به‌ شمار می‌آید.


١٣:٣٢ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٩٣