چاپ        ارسال به دوست

توجه جدی به تشویق گروه‌های پر مصرف برای رعایت الگوی مصرف کنیم

"رضا اردکانیان" در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در نشست یاد شده گزارش مفصلی از عملکرد صنعت آب و برق در پیک تابستان ۹۷ در اختیار نمایندگان خانه ملت قرار گرفت، عنوان کرد : در این جلسه همچنین برنامه تفصیلی پیک تابستان سال آینده در کمیسیون انرژی به عنوان همکار نزدیک وزارت نیرو ارائه شد و سرفصل‌های مختلف این برنامه همچون تولید، توسعه، انتقال، شبکه توزیع، برنامه‌های مدیریت مصرف، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و برق‌ آبی و سایر برنامه‌های انجام شده برای ایجاد شرایط مناسب در تابستان سال آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود : با توجه به نزدیک شدن به مباحث بودجه ۹۸ تمامی اعضا بر این مسئله تاکید داشتند که باید تمامی ظرفیت‌های اجرایی و قانونی را به کار گرفت، به ویژه در حوزه‌های انتخابیه در ارتباط مستقیم با مردم مسائل مطرح و برنامه‌ها ارائه شود و آمادگی‌های لازم ایجاد شود تا بتوانیم در کنار سرعت دادن به چرخ توسعه کشور و نقش مهمی که انرژی الکتریکی در این زمینه بر عهده دارد امکاناتی را فراهم کنیم تا با مدیریت مصرف مشکلی در ارتباط با تابستان سال آینده نداشته باشیم.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد : پیش‌ بینی و برنامه ریزی‌های ما بر این است که شرایط آبی مشابه سال آبی گذشته خواهیم داشت؛ بنابر این از این حیث باید به اصلاح شیوه مصرف و تشویق گروه‌های پرمصرف برای گرایش به سمت رعایت الگوی صحیح مصرف توجه جدی داشته باشیم.
اردکانیان تاکید کرد : در این زمینه برای حل مشکلات پیش‌ رو نیازمندی‌های قانونی وجود دارد که قول مساعد از سوی اعضای کمیسیون انرژی مجلس برای همکاری در این رابطه داده شد.
وی تصریح کرد : همچنین در این جلسه قول‌های خوبی برای حل مشکلات بخش خصوصی و طلبکاران وزارت نیرو نیز ارائه شد. به هر حال وزارت نیرو با وجود اینکه بدهکار است، ولی اعتبار خوبی در میان بخش خصوصی دارد و کماکان همکاری‌های این بخش با وزارت نیرو به شکل فعالی برقرار است.
وزیر نیرو در پایان گفت : امیدواریم در فرصت‌های پیش‌ رو بتوانیم نتایج صحبت‌های مطرح شده امروز را در قالب مواد قانونی و یا ساز و کار‌های دیگر به سرانجام برسانیم.


١٤:٢٥ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥٢٠    /    تعداد نمایش : ١٥