چاپ        ارسال به دوست

خسارت رعدو برق به تجهیزات برق بیجار

مدیر شبکه برق بیجار گفت : طی روز‌های گذشته پدیده رعد و برق و بارش باران بیش از ۸۵۰ میلیون ریال خسارت به تجهیزات و تاسیسات برق این شهرستان وارد کرد.
محسن ابراهیمی افزود : بارش شدید باران و پدیده رعد و برق باعث اتصال و سوختگی ۲ دستگاه ترانس در ۲ منطقه شهر بیجار شد.
وی اظهار داشت : اختلال در شبکه توزیع برق منطقه پلیس راه بیجار - دیواندره و شهرک صنعتی بیجار، بیش از ۸۵۰ میلیون ریال خسارت برای تجهیزات این شرکت بر جای گذاشت است.
ابراهیمی تاکید کرد : ۲ دستگاه ترانس ۳۱۵ کیلو واتی و ۵۰۰ کیلو واتی که بر اثر رعد و برق دچار اختلال و قطعی برق در ۲ نقطه این شهر شده بود، با استفاده از منابع داخلی، ترانس‌های جدید نصب و اتصال برق برقرار شد.
او با اشاره به معایب شبکه انتقال هوایی برق توسط سیم لخت مسی و قطع شدن برق در هنگام بارش باران و برف یادآور شد: همجواری شبکه‌های هوایی برق با درختان و نیز نفوذ آب به داخل کابل ها، همواره در برخی مناطق باعث قطعی جریان برق و ایجاد خسارت به تاسیسات آن می‌شود.
ابراهیمی با اشاره به علت قطعی برق در مواقع بارش و رعد و برق اضافه کرد : در پاره‌ای از اوقات سال بخصوص تابستان گرد و غبار باعث کثیف شدن مقره‌های سرامیکی خط انتقال برق و شبکه توزیع می‌شود که هنگام بارش باران و رعد و برق دارای بار الکتریکی شده و مشکلاتی متعددی را در شبکه ایجاد می‌کند.
بارش و باران و پدیده رعد و برق طی نیم قرن گذشته در فصل بهار و پاییز سال جاری بی سابقه بود و مشکلاتی همچون جاری شدن سیل آب، قطعی برق و آب گرفتگی برخی از منازل و اصناف پایین دستی شهرستان را در پی داشته است.


١٤:٠٩ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥١٧    /    تعداد نمایش : ٩