چاپ        ارسال به دوست

کارشناسان مدیریت مصرف به مدارس قزوین می‌روند

با توجه به روند رو به فزونی مصرف برق در کشور فرهنگ سازی و آموزش مشترکین و آگاه کردن همه اقشار جامعه اعم از مشترکین مصارف کشاورزی، صنعتی و خانگی امری ضروری است و در این راه باید از تمام ظرفیت‌های شرکت توزیع و دیگر ارگان‌های جامعه بهره برداری کرد تا مصرف کنندگان برق از عواقب ناشی از مصرف بی رویه و عدم مدیریت مصرف اطلاع یابند.
سید محمد قافله باشی معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اعلام کرد : برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی با محوریت آموزش و آگاه سازی از طریق آموزش مستقیم در مدارس از برنامه‌های این شرکت در سال تحصیلی جاری می‌باشد.
وی اظهار کرد : در راستای بهینه مصرف کردن انرژی در طی سال‌های اخیر در سطح استان از طریق کارشناسان مدیریت مصرف انرژی این شرکت فعالیت‌هایی در برنامه‌های صبحگاهی و ظهرگاهی مدارس انجام گرفته است که با هدف نهادینه کردن فرهنگ بهینه مصرف برق اجرا گردید.
معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در خصوص فرهنگ سازی مصرف بهینه برق در مدارس که در مهر ماه اجرا می‌شود افزود : با توجه به روند رو به افزون مصرف برق در کشور فرهنگ سازی و آموزش مشترکین و آگاه کردن همه اقشار جامعه اعم از مشترکین مصارف کشاورزی، صنعتی و خانگی امری ضروری است و در این راه باید از تمام ظرفیت‌های شرکت توزیع و دیگر ارگان‌های جامعه بهره برداری کرد تا مصرف کنندگان برق از عواقب ناشی از مصرف بی رویه و عدم مدیریت مصرف اطلاع یابند.
وی در ادامه افزود : در کلاس‌های آموزشی علاوه بر بیان عواقب مصرف بی رویه برق نحوه اعمال مدیریت مصرف برق در بخش خانگی از قبیل : ساعات اوج مصرف و اهمیت برچسب انرژی در وسایل برقی و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی متناسب با منطقه آموزش داده می‌شود.


١١:٥٣ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥١٥    /    تعداد نمایش : ١٠