چاپ        ارسال به دوست

تعرفه هشت برابری برای سازمان‌هایی که از انرژی تجدید پذیر استفاده نکنند

هیات وزیران شهریورماه پارسال طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن، وزارتخانه ها، موسسه‌ها و شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی موظف شدند در طی ۲ سال حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی ساختمان‌های خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند.
بر اساس این مصوبه، وزارت نیرو موظف است تعرفه برق مصرفی را بر اساس نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تعیین کند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امروز (سه شنبه) در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: در صورت بی توجهی دستگاه‌های مشمول این مصوبه، ۲۰ درصد از تعرفه برق مصرفی آن‌ها از نیمه دوم سال ۹۷ با نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تعیین می‌شود.
به گفته حسین صبوری، اگر وزارتخانه ها، موسسه‌ها و شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی تا نیمه دوم امسال حداقل ۲۰ درصد از برق مصرفی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین نکنند، ۲۰ درصد از برق مصرفی آنها با قیمتی حدود ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت محاسبه می‌شود.
وی در پاسخ این سوال که هم اکنون چه میزان از انرژی دستگاه‌های اجرایی از محل انرژی‌های خورشیدی تامین می‌شود، گفت:: آمار دقیقی از میزان مصرف انرژی خورشیدی در دستگاه‌های اجرایی در دسترس نیست.
هم اکنون به طور میانگین هر کیلو وات ساعت برق ۱۱۰ تومان محاسبه می‌شود.


١٠:٢١ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٩