چاپ        ارسال به دوست

معرفی نخستین اتومبیل برقی مینی

شرکت خودروسازی مینی سال گذشته در نمایشگاه بین المللی خودرو فرانکفورت بود که از کانسپت تمام برقی خود پرده برداشت تا یک گام به عرضه انبوه خودرو‌های برقی نزدیک‌تر شود. حال گمانه زنی‌ها پیرامون نخستین خودرو برقی مینی به اوج رسیده است و کارشناسان از تغییر موضع ب. ام و در قبال محصولات برقی قبلی خود همچون i۸ و i۳ سخن می‌گویند و معتقدند که تولید محصولاتی همچون مینی برقی و ب. ام و i۱ شروع مجدد ب. ام و در زمینه تولید خودرو‌های برقی است. چرا که به نظر می‌رسد ب. ام و برنامه‌ای برای تداوم تولید مدل‌های i۸ و i۳ ندارد و تمرکز خود را بر روی تولید محصولاتی متفاوت‌تر همچون مینی برقی و i۱ گذاشته است.
شرکت ب. ام و همگام با حرکت جهانی خودروسازان به سوی برقی سازی محصولات، از سرمایه گذاری کلان ۸.۶ میلیارد دلاری در زمینه توسعه و تولید خودرو‌های برقی خبر داده است و در حال حاضر بنابر اخباری که از اسپانیا به گوش می‌رسد، ب. ام و در حال سپری کردن مراحل ساخت مدل برقی i۱ است.
گفته می‌شود که مدل‌های مینی کوپر برقی و ب. ام و i۱ هر دو از یک پلتفرم مشترک بهره خواهند برد و محصولات جدید ب. ام و کمی بزرگتر از مدل برقی i۳ خواهد بود.
پیش از این نیز یکی از اعضای هیات‌ مدیره ب. ام‌و اعلام کرده بود که مینی در پی گسترش همکاری با گریت‌وال، خودروساز بزرگ چینی است و اقدام به امضای تفاهم‌نامه‌ای با گریت‌وال کرده است تا برای نخستین بار مینی در کارخانه‌ای غیر اروپایی مونتاژ شود.
حال همگان منتظر حضور محصولات برقی جدید ب. ام و و مینی در آینده نزدیک به بازار هستند و بدون شک بارزترین مشخصه دو محصول در دست بررسی برای تولید انبوه توسط ب. ام و و مینی شباهت و یکی بودن پلتفرم آنهاست.


١٠:١٣ - دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٦٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٤