چاپ        ارسال به دوست

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی

اسدالله قره خانی، در تشریح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت : وزیر نیرو در نشست امروز کمیسیون حضور یافت و درباره اقداماتی که باید برای جلوگیری از خاموشی‌ها و تقلیل آن در سال آینده صورت گیرد، توضیحاتی ارائه داد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود : ۱۲ برنامه در کمیسیون انرژی ارائه شد که بر اساس این برنامه‌ها باید ۵ هزار مگاوات برق تولید و ۳ هزار مگاوات برق صرفه جویی شود که در این خصوص توضیحات تفصیلی به نمایندگان ارائه شد.
استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی
وی با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته در بودجه سنواتی در تبصره ۱۴ وزارت نیرو باید هر آنچه که تحت بهای برق مصرفی دریافت می‌کند، به حساب سازمان برنامه و بودجه واریز کند، ادامه داد : سازمان برنامه و بودجه ابتدا نیاز‌های خود را تامین و سپس بودجه وزارت نیرو را تخصیص می‌داد که در سال ۹۸ این موضوع باید اصلاح شود.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و برق انرژی‌های تجزیه پذیر مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد : مقرر شد کمیته‌ای توسط کمیسیون انرژی به همراه مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت نیرو تشکیل شود تا پیگیر مسائل باشند.


١٤:١٤ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٥١٨    /    تعداد نمایش : ١٤